Łukasz Gilewicz  – radca prawny

Łukasz Gilewicz

Ukończył studia prawnicze oraz administracyjne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku oraz złożył egzamin radcowski, uzyskując wpis na listę radców prawnych nr GD/GD/2528. Ukończył także Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez Chicago-Kent College of Law oraz Uniwersytet Gdański oraz studia podyplomowe z zakresu podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Gdańskim.

Od 2008 r. pracował jako prawnik w Kancelarii Radców Prawnych Gratus s.c. w Sopocie – jednej z najstarszych kancelarii radcowskich w Trójmieście. Praktykował także w Dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young sp. z o.o. w Poznaniu oraz w warszawskim biurze finansowanego z US AID projektu Partners for Financial Stability prowadzonego przez East-West Management Institute w Nowym Jorku. Posiada też doświadczenie w pracy w sektorze IT.

W swojej praktyce zajmuje się m.in. prawem i postępowaniem cywilnym, prawem administracyjnym (w tym budowlanym i zagospodarowania przestrzennego), prawem pracy , prawem handlowym, oraz prawem nowoczesnych technologii, jak również prawem spadkowym. Występuje w imieniu klientów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw m.in. z sektora budowlanego, z branży ubezpieczeniowej, logistycznej, usługowej oraz rolniczej, a także spółdzielczości.

Łukasz Gilewicz włada biegle językiem angielskim (uzyskał certyfikat CAE oraz TOLES Advanced) oraz w stopniu dobrym językiem niemieckim (certyfikat ZD).

Kontakt

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc w Twojej firmie!

Kancelaria Radcy Prawnego Łukasz Gilewicz

ul. Św. Anny 5/1

84-200 Wejherowo

tel. 505 92 52 62

email: kancelaria@gilewicz.eu

 

Obszary praktyki:

Obsługa biznesu

Prawo budowlane i inwestycyjne

Windykacja należności

Restrukturyzacja zatrudnienia