- kontrahenci narzucają Ci niekorzystne warunki współpracy?
- znów podpisałeś umowę, którą nie do końca rozumiesz?
- a może po prostu nie czytasz umów, bo są zbyt skomplikowane?
- Twoi kontrahenci ociągają się z płatnościami, bo myślą, że nie skierujesz sprawy do sądu?
- zastanawiasz się, czy Twoja działalność jest zgodna z prawem?
- chcesz korzystnie ustalić zasady współpracy z pracownikami (odpowiedzialność materialna, lojalność)?
- chcesz założyć spółkę z o.o. i przenieść na nią swoją firmę?
Usługi dla biznesu
Zrób z nami porządek prawny w swojej firmie.
Nie wiesz co dalej robić?
Start biznesu
Umowy i dokumentacja firmowa
Windykacja należności
Spory sądowe
Opinie naszych klientów
Dlaczego warto rozpocząć współpracę z Kancelarią?
- będziesz mógł lepiej zabezpieczyć swoje interesy, gdy podpisujesz umowy z kontrahentami,
- Twoja działalność będzie lepiej przemyślana i zaplanowana, z uwzględnieniem regulacji prawnych i potrzeb Twojego biznesu,
- będziesz wiedzieć jak dokumentować swoją działalność, aby zwiększyć szanse windykacji należności. Łatwiej wykażesz swoje racje w przypadku sporu,
- unikniesz błędów prawnych, które mogą skutkować odpowiedzialnością finansową,
- będziesz lepiej przygotowany na spory sądowe, które nie będą więcej zajmować Twojej uwagi,
- zyskasz profesjonalną pomoc w sporach i negocjacjach,
- ograniczysz ryzyka związane z Twoją działalnością.
doświadczenia w doradztwie dla biznesu
prowadzonych w kancelarii
wartość powierzonych nam spraw
FAQ
Czy warto poradzic się prawnika przed zawarciem umowy?
Tak, zdecydowanie warto skorzystać z doradztwa prawnego. Umowy, zwłaszcza proponowane przez większe firmy są również tworzone przez prawników, jednak zwykle zabezpieczają tylko jedną stronę transakcji. Pomoc prawnika przy negocjowaniu umowy pozwala zminimalizować tą nierówność i ochronić własne interesy.
Po co mi pomoc prawnika - przecież kontrahent i tak nie zgodzi się na zmiany umowy!
To błędne myślenie. Z naszego długoletniego doświadczenia w negocjowaniu umów gospodarczych wynika, że nawet najwięksi kontrahenci są skłonni do realnego negocjowania umów, będąc świadomymi że celem nie jest pokrzywdzenie kontrahenta, tylko realizacja celu gospodarczego. Z drugiej strony, niekiedy doradzamy klientom wycofanie się z negocjacji – bo właśnie takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze – i to też jest wartość dodana pomocy prawnej.
Po co mi dokumentacja umowy z klientem - przecież w razie sporu są one dowodem że podjąłem jakieś zobowiązania!
To mylne myślenie. Jako przedsiębiorca masz często prawny obowiązek potwierdzenia klientowi na co się z nim umówiłeś. Brak takiego potwierdzenia może działać na Twoją niekorzyść. Z drugiej strony, jeśli to Ty jako przedsiębiorca przygotowujesz dokumenty, możesz sformatować je „pod siebie” i z uwzględnieniem specyficznych ryzyk związanych z Twoim biznesem. Dzięki pomocy prawnika stajesz się gospodarzem procesu realizacji umowy.
Umowy i dokumenty powodują dużo pracy. Jesteśmy małą firmą - jak mamy sobie z tym poradzić?
Dzięki pomocy prawnika, możliwe jest stworzenie specjalnie „pod Twoją firmę” wzorów dokumentów, które przy minimalnym nakładzie pracy pozwolą zabezpieczyć Twoje interesy. Nie będziesz musiał zastanawiać się za każdym razem jak sformułować umowę, czy w jaki sposób dokumentować to co wykonałeś dla Klienta, żeby zabezpieczyć uzyskanie płatności. Współpraca z prawnikiem pozwala zaplanować w odpowiedni sposób cały proces i zabezpieczyć interes Twojej firmy odpowiednimi wzorami, które wystarczy wykorzystać w odpowiednim momencie.
Po co płacić prawnikowi, skoro wzory umów zawsze przesyła mi księgowa?
Księgowi często pomagają przedsiębiorcom przesyłając różne gotowe wzory dokumentów. My jako prawnicy nie pomagamy klientom księgując im faktury. Dlatego, że znamy się na prawie (ukończyliśmy studia prawnicze i aplikację), a nie na księgowaniu. Takie wzory przesyłane przez księgowych zwykle pochodzą z różnego rodzaju źródeł internetowych i nie są dostosowane do Twojej działalności. Mogą być dla Ciebie niekorzystne, a zazwyczaj po prostu nie zawierają postanowień, które powinny się w nich znaleźć aby ochronić Twój interes. Dzięki współpracy z Kancelarią możesz lepiej chronić swoje interesy. Kancelaria w przeciwieństwie do większości księgowych posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie doradztwa prawnego, odpowiadamy również za jakość wykonywanego doradztwa przed organami samorządu zawodowego.
Czy radca prawny i adwokat mają takie same prawo do reprezentowania przed sądem w sprawie gospodarczej?
Tak, zarówno radcowie prawni, jak i adwokaci mają takie same prawa w zakresie reprezentowania osób w postępowaniu przed sądem gospodarczym. Przepisy kodeksu postępowania cywilnego nie różnicują w żadnym stopniu radców prawnych i adwokatów. Jedynymi różnicami są przynależność do różnych samorządów zarodowych oraz brak możliwości zatrudnienia na umowę o pracę w przypadku adwokatów.
Czy poprowadzicie moją sprawę za darmo/pro bono?
Nie prowadzimy spraw pro bono. Byłoby to nieuczciwe w stosunku do tych klientów, którzy zapłacili za nasze usługi.