Ubezpieczenie ochrony prawnej – czy warto?

Konieczność skorzystania z pomocy prawnej zazwyczaj nie powstaje w sposób planowy, ale spada na człowieka jak grom z jasnego nieba…
Nikt przecież nie spodziewa się, że zostanie zalany przez sąsiada, będzie miał wypadek samochodowy wymagający dochodzenia odszkodowania, czy nabędzie nowe mieszkanie z wadami… Stąd, choć pomoc prawna wcale nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać, trudno przygotować się od strony finansowej na konieczność skorzystania z takiej pomocy.
Stąd, warto – choćby przy ubezpieczaniu mieszkania czy samochodu, skorzystać z pakietu dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej – tzw. ochrony prawnej.
Ubezpieczenie ochrony prawnej jest to ubezpieczenie od ryzyka poniesienia kosztów obrony swych praw przy pomocy profesjonalnego prawnika (radcy prawnego, adwokata). W sytuacji, gdy w okresie ubezpieczenia spotka nas sytuacja sprawiająca, że konieczne jest skorzystanie z takiej pomocy, koszt porady prawnej, czy reprezentacji przed sądem poniesie ubezpieczyciel. Zachowujemy przy tym pełną swobodę wyboru prawnika, któremu zaufamy.Sam z ciekawości zasięgnąłem języka i okazuje się, że tego rodzaju ubezpieczenia nie są wcale drogie, a ich koszt rozpoczyna się od ok. 100 zł rocznie dla osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej. Kwota ta wydaje się niewygórowana w stosunku do zapewnionej ochrony. Czy więc warto? Moim zdaniem, warto!

© 2014 – 2015, Łukasz Gilewicz. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie za zgodą Autora, z podaniem źródła. Wszelkie informacje zawarte w artykułach nie stanowią porady prawnej, a jedynie pogląd autora. Kancelaria Radcy Prawnego Łukasz Gilewicz nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie. Udzielenie porady prawnej lub wydanie opinii prawnej wymaga zapoznania się z indywidualną sprawą. W celu uzyskania porady prawnej lub opinii prawnej, prosimy o kontakt z Kancelarią.

Łukasz Gilewicz
Sprawdź na